top of page

Tadında (3000ml)

Soğuk Sıkım Natürel Sızma Zeytinyağı

TADINDA3.png

ORTAKÖY 151 TADINDA'yı, zeytinin olgunlaşma sürecinde (bölgemizde Kasım -Aralık aylarında), zeytin dalından toplandıktan sonra delikli selelerde saklayıp, en geç 24 saat içinde üretiyoruz. Paslanmaz çelik tanklarda, yaz, kış 18 derecede saklıyoruz. 

Düşük asitli (% 0,3), antioksidan değeri yüksek (275 ppm) ve dengeli bir zeytinyağıdır.

Zeytinyağında denge, lezzetindeki acılık, yakıcılık ve aroma unsurlarının dengede olması, hiçbirinin diğerine baskın olmaması anlamına gelir ve önemli bir kalite unsurudur. 

ORTAKÖY 151 TADINDA, Gemlik tipi zeytinin karakteristik özelliklerine sahip, yumuşak aromalı, acılık ve yakıcılığı keskin olmayan ama antioksidan değeri yüksek bir zeytinyağıdır. Kokladığınızda mis gibi bir zeytin kokusu duyarsınız, tadı yumuşacıktır, şerbet gibidir. E, A ve D vitaminleri ve polifenoller açısından zengindir.

Soğuk kullanım için idealdir. Salata ve zeytinyağlı yemeklerinizin üzerinde zevkle gezdirebileceğiniz gibi, sıcak yemeklerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sabahları bir kaşık içerseniz vücudunuzun E, A ve D vitamini ve antioksidan ihtiyacını karşılar.

Tadında Zeytinyağlarını, 0,75lt koyu renk cam şişe , 2 ve 3 lt teneke ambalajlarda satışa sunuyoruz. Bir iki ay içinde tüketeceğiniz kadar almanızı, serin ve ışıksız bir ortamda saklamanızı öneriyoruz.

Ürün kalitesi hakkında detaylı bilgi edinmek için Analiz Raporları'nı inceleyebilirsiniz.

=

TADINDA RAPOR 2020 KAPAK.jpg
TADINDA RAPOR 2020.jpg
bottom of page